گالری عکس لردفا در این بخش به شما عزیزان بصورت کامل و تصویری دیزاین و طراحی، تزیین و رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال ۱۳۹۲ را آموزش می دهد.

رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
برای درست کردن تخم مرغ زیبای بالا که به صورت پرنده در لانه تزیین شده اند، ابتدا بایستی تخم مرغ ها را رنگ نمایید.
برای رنگ کردن تخم مرغ ها به صورت یک رنگ، می توانید از رنگهای آب رنگ یا گواش و یا اسپری های رنگی استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید تخم مرغ ها را در آب پیاز، کلم قرمز، چغندر یا لبو ، چای ، قهوه ، چای رز چینی – که رنگ قرمز زیبایی دارد – زرد چوبه و انواع دیگر از خوراکی ها یا رنگهای مجاز خوراکی بپزید.
برای درست کردن تخم مرغ با نقش پرنده، در مرحله بعد با استفاده از کاغذ کادوی راه راه ، برای پرنده بال ببرید و با کاغذ یا مقوای زرد برایش نوک بگذارید. سپس چشمش را هم با ماژیک بکشید. تخم مرغ پرنده شما آماده است!
یکی از راه های آسان و زیبا برای تزیین تخم مرغ، استفاده از برچسب های زیبا است. در عکس زیر نمونه های از این نوع تزیین آمده است. برچسب های عکس زیر با استفاده از دستگاه های پانچ مخصوصی که کاغذ را به صورت شکل های تزیینی سوراخ می کنند، درست شده است. در صورتیکه این نوع دستگاه پانچ را در اختیار ندارید، می توانید از برچسب های معمولی استفاده نمایید.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
انواع بسیار آسان و سریع دیگر تزیینات فانتزی تخم مرغ را در تصویر زیر می بینید. اگر می خواهید سفره هفت سین امسال ، حالت فانتزی داشته باشد می توانید ایتدا مطابق دستور بالا آنها را رنگ کرده و بعد با ماژیک مانند عکس زیر صورتک های جالب برای آن ها بکشید.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
اگر روبان ، پولک و گلهای تزیینی در منزل دارید، می توانید از عکس زیر ایده گرفته و تخم مرغهای عید را مثل تصویر زیر با استفاده از روبان و پولک تزیین کنید.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
طرح های خال خال، همیشه زیبایی و سادگی خاصی دارند. اگر به دنبال طرح جالب و آسان برای تزیین تخم مرغهای هفت سین هستید، طرح زیر را به شما پیشنهاد می کنیم. این مدل تخم مرغ با استفاده از چسب های اکلیلی درست شده و با اغلب سلیقه ها سازگار است.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
طرح زیر نیز برای تزیین تخم مرغ جالب است ولی نیاز دارد قدری در نقاشی مهارت داشته باشید. به جای کلمات انگلیسی روی تخم مرغ می توانید از عبارات زیبا و یا جملاتی مانند ” سال نو مبارک” و … استفاده نمایید.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
با استفاده از تکنیک دکوپاژ نیز می توان طرح های بی نظیر و منحصر به فردی روی تخم مرغ ها اجرا کرد که انجام آن نیازمند داشتن وسایل مخصوص دکوپاژ و قدری مهارت در این کار است. با این روش می توان عکس اعضای خانواده را روی تخم مرغ ها قرارداد که خیلی خاص و در عین حال جالب خواهد بود.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392

این طرح جالب برای تزیین تخم مرغ هفت سین با چسباندن گل وبرگ در رنگ و اندازه های مختلف اجرا شده است. برای هماهنگی می توانید همین گل ها را روی روبان سبزه هفت سین هم بچسبانید تا هماهنگی ایجاد شود و یا از این گلها کنار ظرف آب، آینه، سمنو و .. استفاده نمایید تا سفره هفت سین شما زیبا تر شود. برای تهیه این گل ها می توانید گل های آماده را از مغازه های خرازی خریداری نمایید.

رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392


دراین طرح فوق العاده زیبا، از تخم مرغ های خالی استفاده شده است. تخم مرغ ها با شاخه گل های طبیعی و چند پر از سبزه تزیین شده اند. روش خالی کردن تخم مرغ در انتهای صفحه آمده است.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392

در عکس زیر تزیینات تخم مرغ هفت سین با استفاده از پروانه، پرستو و گل انجام شده است. از آن جا که عید نوروز پیام آور فصل بهار است استفاده از پروانه و پرستو برای تزیین هفت سین معنی دار و زیبا خواهد بود. همانطوریکه در نوشته قبلی توضیح داده شد، این نقش ها با استفاده از دستگاه های پانچ مخصوص تهیه شده اند. اگر این نوع پانچ در دسترستان نیست می توانید نقش مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید و آن را ببرید و یا از نقش های زیبا در کاغذ کادو های مرغوب استفاده کنید و آن ها را بریده و بچسبانید.

رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
این هم یک طرح فانتزی و کودکانه برای تزیین تخم مرغ با نقش خرگوش باهوش!
گوش های خرگوش با استفاده از مقوا بریده شده و دماغش هم منگوله آماده است . صورتش هم با استفاده از ماژیک نقاشی شده است. برای ماژیک استفاده از ماژیک سی دی توصیه می شود که به راحتی پاک نمی شود.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
این طرح فوق العاده شیک و ساده است. تخم مرغ های را با روشهایی که در نوشته قبلی بیان شد، به صورت یکدست رنگامیزی نمایید. بعد یک نوار زیبای راه راه دورش بپیچید. انتهای نوار را چسب بزنید. از همین نواری برای تزیین سبزه هفت سین و دیگر ظروف سفره هفت سین استفاده نمایید تا سفره شما در نهایت زیبایی جلوه گر شود.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392
این طرح هم بسیار سریع و ساده اجرا می شود. از یک مسواک کهنه برای این کار استفاده نمایید . مسواک را به رنگ ( اکریلیک ، گواش یا آب رنگ) آغشته نمایید و با انگشت روی مسواک بکشید تا رنگ را بر روی تخم مرغ پاشیده شود.
رنگ آمیزی تخم مرغ های سفره هفت سین سال 1392

روش خالی کردن تخم مرغ: می توانید از همین امروز شروع کنید و هر وقت خواستید از تخم مرغ برای غذاهایی مثل کوکو یا کیک استفاده نمایید، تخم مرغ ها را با استفاده از روش زیر خالی کنید تا برای سفره هفت سین آماده باشد. برای خالی کردن تخم مرغ در یک انتهای آن سوراخ کوچکی ایجاد نمایید، سوراخی به اندازه عدس یا یک ذره بزرگ تر کافی است. در انتهای دیگرش با استفاده از یک سوزن بزرگ، جوالدوز یا سنجاق قفلی با فشار سوراخ ریز دیگری ایجاد نمایید. حال از این سوراخ با فشار فوت کنید طوری که محتویات تخم مرغ از سوراخ دیگر به درون ظرف مورد نظر بریزد. چنانچه تخم مرغ به راحتی خالی نشد، سوزن را در سوراخ پایینی داخل کنید تا پوشش نازک تخم مرغ سوراخ شود. پس از خالی شدن محتویات تخم مرغ، داخل آن را با آب بشویید.پس از خشک شدن ، تخم مرغ خالی شما برای تزیینات آماده است. تخم مرغ خالی خیلی نازک است و زود می شکند و تزیین آن نیازمند دقت زیادی است اما این نوع تخم مرغ برای سالهای بعد نیز قابل استفاده است